Původní byliny Fynbos - 7 Essential Oils

Bohatý výskyt Fynbosu [Fine Bush] nalezeného v západní provincii Jihoafrické republiky tvoří nejmenší, ale přitom nejrůznorodější království rostlin na světě. Fynbos se adaptoval na středomořské klima s horskou domovinou, častými větry, požáry a letními suchy a přitom si uchoval tajemství svých drahocenných regeneračních vlastností.

Moya odhalila a zpřístupnila tajemství léčebných vlastností Fynbosu a dalších prapůvodních rostlin v řadě terapeutických produktů domácí léčby, destilovaných z nejkvalitnějších rostlinných extraktů a esenciálních olejů, nabízejících energii a přírodní bohatství Afriky v té nejčistší formě.

BUCHU: [AGATHOSMA BETULINA]

BUCHU: [AGATHOSMA BETULINA]

O léčivých vlastnostech Buchu byly poprvé informováni první osadníci Jižní Afriky od domorodců a od roku 1820 se s extrakty z Buchu setkávali v domácích lékárnách v Anglii. Buchu je užitečná při léčbě artritidy, revmatismu, ledvin a močové infekce. Nedávno se také Buchu začalo používat v boji proti zadržování vody v tělě a celulitidě

ZINZIBA: [LIPPIA JAVANICA]

ZINZIBA: [LIPPIA JAVANICA]

Tento velmi rozšířený druh Fynbosu má velmi bohaté použití. Po staletí jej využívali lidé kmene Xhosa v Jižní Africe jako přírodní dezinfekci. Masajové z Keni jej pro silné ovocné aroma používali také jako konzervant a koření na maso. V západních domácnostech nalezla Zinziba mnohá užití při léčbě astmatu, bronchitidy, horečky a při urychlení rekonvalescence po nemoci. Jako přírodní změkčovadlo, Zinziba krémy a esenciální oleje zklidňují a vyživují suchou a citlivou pleť.

CAPE MAY: [COLEONEMA ALBUM]

CAPE MAY: [COLEONEMA ALBUM]

Je ceňen pro své nádherné květy, tento druh Fynbosu se nachází v jihoafrických zahradách již po celé generace, kde také byla objevena většina z jeho praktických výhod. Táborníci a rybáři používají Cape May jako přírodní repelent proti hmyzu nebo jako neutralizaci proti pachům, extrakty jsou známy jako relaxační a zklidňující látky. Vzácné léčivé vlastnosti této byliny jsou používány na zmírnění horečky, bolesti v krku, svědění, bolesti spojené s chřipkou a také pro zklidnění suché pokožky.

CAPE CHAMOMILE: [ERIOCEPHALUS PUNCTULATUS]

CAPE CHAMOMILE: [ERIOCEPHALUS PUNCTULATUS]

Nalezen v nepřístupném hornatém regionu Cape, tento druh heřmánku používali domorodci k očistným rituálům a v tradiční africké medicíně „muthi“ po staletí. Tmavě modrý olej extrahovaný z této byliny je vítaným prostředkem k uvolňení od stresu , s antidepresivními a sedativními účinky. Tento zvláštní druh Fynbosu má také celou řadu léčebného využití, včetně léčby kožních nemocí, alergií, důsledků nadměrného slunění, zvýšení krevního oběhu a zmírnění před-menstruačních bolestí.

CAPE SNOWBUSH: [ERIOCEPHALUS AFRICANUS]

CAPE SNOWBUSH: [ERIOCEPHALUS AFRICANUS]

Tato aromatická bylina, podobná rozmarýnu, byla tradičně užívána jako lék od příchodů prvních osadníků do Jižní Afriky kolem roku 1677, a to zejména pro sedativní účinky a povznášení mysli.

Cape Snowbush má hrdou historii v Jihoafrických domácnostech, kde se užíval jako vlasové tonikum, látka na snížení překrvení, proti nachlazení a chřipce a také proti bolesti svalů.

LANYANA: [ARTEMISIA AFRA]

LANYANA: [ARTEMISIA AFRA]

Lanyana (nebo African Wormwood) původně pochází z hornatých regionů Jižní Afriky, později byla také nalezena dál na severu v Etiopii. V malých dávkách extraktu z Lanyany jsou uchovány vynikající medicínské vlastnosti. Tradiční čaje z Lanyany pomáhají odstraňovat bolesti žaludku a poruchy zažívání, inhalace z vařených listů pomáhá při nemoci průdušek. Lanyana se užívá na bolest hlavy, proti chřipce a nachlazení, cukrovce a také jako jemné antiseptikum při odřeninách pokožky.

CAPE GERANIUM: [PELARGONEUM GRAVEOLENS]

CAPE GERANIUM: [PELARGONEUM GRAVEOLENS]

Endemická bylina Cape Geranium je velmi ceněna pro své silné léčivé vlastnosti. V minulých časech měl tento voňavý tmavě zelený olej extrahovaný z této byliny různorodé léčebné využití. V moderních aplikacích je ceněn pro schopnost vyvážení a posílení činnosti jater a ledvin a pro schopnost detoxikace jejich systému. Používá se také v doplňcích na hubnutí a proti celulitidě, má proti-stresové účinky.