CIRC ROOIBOS SUPER GRADE

CIRC Rooibos čaj čerstvý přímo od farmáře z oblasti Cederberg, Western Cape v Jihoafrické republice. Ručně sbíraný, bez přídavku barviv a umělých příchutí, sušený na slunci, sterilizovaný v páře. Pěstitel je certifikován jako vývozce čaje Rooibos v exportní kvalitě.

Rooibos (keř Aspalathus linearis) je svérázná 1 až 1,5 m vysoká rostlina. Pěstuje se v jižní Africe na rozloze pouhých 25.000 hektarů, ve výšce od 450 m nad mořem. Sklízí se od ledna do dubna, zpracovává se celá rostlina. Listy i větve se rozdrtí na velmi drobné kousky, poté fermentují a suší na slunci. Každý keř je produktivní pouze 4–5 let, potom odumírá.

Nejdůležitější prokázané látky obsažené v rooibosu: vydatný zdroj železa v lehce vstřebatelné formě, důležité pro těhotné a kojící ženy, pro sportovce a osoby fyzicky těžce pracující. Fluor účinná prevence proti zubnímu kazu, zpevňuje sklovinu. Vitamin C posiluje imunitní systém. Dále sodík, draslík, měď, kyselina fenolová, rutin, querzitrin. Vysoká hladina anti-oxidačních látek, velmi účinný proti alergiím, nespavosti, žaludečním a zažívacím problémům, nervovému vypětí, stresu, bolestem hlavy,  zlepšuje kvalitu a lesk vlasů, nehtů a stav pleti, prevence rakoviny žaludku, plic a střev. NEOBSAHUJE KOFEIN, velice vhodný pro kojence (proti kolikám a alergiím) Čistý přírodní produkt, nekalorický chuťově lahodný nápoj (teplý i studený). Horký lze ochutit cukrem, mlékem, citrónem nebo medem.